Açık Erişim ve Ücret Politikası

MEDIAJ, bilgi toplumunun gelişmesi adına bilginin insanlık için açık ve ücretsiz dolaşımı ilkelerini benimseyerek, yayımladığı kaynağa açık erişim sağlar. Bu doğrultuda yayınlanan tüm yazılar MEDIAJ DergiPARK ve mediajdergi.com adreslerinden erişime açıktır.

MEDIAJBudapeşte Açık Erişim Girişimi’nin açık erişim tanımı çerçevesinde ve bilimsel etik ve kurallara uygun olarak atıf yapılması şartıyla, dergide yayınlanan hakem değerlendirmesinden geçmiş bilimsel literatürün, internet aracılığıyla; finansal, yasal ve teknik engeller olmaksızın, serbestçe erişilebilmesini, okunabilmesini, indirilebilmesini, kopyalanabilmesini, dağıtılabilmesini, basılabilmesini, taranabilmesini, tam metinlere bağlantı verilebilmesini, dizinlenebilmesini, yazılıma veri olarak aktarılabilmesini ve her türlü yasal amaç için kullanılabilmesini kabul eder. (http://www.budapestopenaccessinitiative.org/boai-10-recommendations)

Yazı ve makaleleri dergide yer alan tüm yazarlar, açık kaynak erişimini ve Creative Commons Atıf Lisansı’nın koşullarını kabul ederler.

MEDIAJ, yayınlanan yazı ve makalelerin çoğaltma ve dağıtım üzerindeki tek kısıtlama yetkisini ve bu alandaki tek telif hakkı rolünü yazarlarına verir.


Okunma Sayısı : 0 Son Okunma : 16.06.2024 05:56

Açık Erişim ve Ücret Politikası/MEDİAJ/Uluslararası Medya ve İletişim Araştırmaları Hakemli Dergisi